Zdrowie 2.0 i Medycyna 2.0

Zdrowie 2.0 i Medycyna 2.0

Zdrowie 2.0 i Medycyna 2.0

Ewolucja technologii i samego przemysłu medycznego prowadzi do wykreowania nowej generacji opieki zdrowotnej dla jej odbiorców, osób ją zapewniających i płatników. Poprzez przemianę narzędzia używanego przede wszystkim do uzyskiwani informacji w narzędzie współpracy i interakcji społecznej.

Zdrowie 2.0 jest generowaną przez użytkowników opieką zdrowotną. Daje się przewidzieć że narzędzia informacji o sprawowaniu opieki w przyszłości będą kombinacją pomiędzy zapisami obserwacjami pacjentów i Internetem, z pacjentem i lekarzem znajdującymi się w punkcie przecięcia tych dwóch bez potrzeby zwracania uwagi na technologię.

Zdrowie 2.0 jest definiowane przez połączenie danych zdrowotnych i informacji o zdrowiu z doświadczeniem pacjenta poprzez użycie ICT (technologii informacyjnych i komunikacyjnych), pozwalające obywatelowi stać się aktywnym i odpowiedzialnym partnerem w jego/jej drodze do zdrowia i do opieki zdrowotnej.

Jedną z istotnych dziedzin w kreowaniu Zdrowia 2.0 są metody wprowadzania narzędzi gamifikacyjnych do procesów promocji zdrowia.

 

Czytaj więcej

Gamifikacja w Promocji Zdrowia

Gamifikacja w Promocji Zdrowia

Gamifikacja w Promocji Zdrowia

Wykorzystując potencjał płynący z mechanizmów grywalizacyjnych opracowujemy i wdrażamy rozwiązania, których celem jest podniesienie świadomości zdrowotnej oraz kreowanie zachowań zdrowotnych i prozdrowotnych poprzez aktywny udział uczestników we wzajemnej rywalizacji.

Tworzymy rozwiązania oparte o mechanizmy terenowe, fabularne, a także dedykowane koncepcje będące odpowiedzią na indywidualne potrzeby klienta oraz specyfikę problemu będącego przedmiotem zainteresowania.

 

Czytaj więcej

Zdrowie Publiczne

Zdrowie Publiczne

Zdrowie Publiczne

Działania związane z nauką i sztuką tworzenia warunków życia sprzyjających zdrowiu oraz kształtowania społecznych zachowań zdrowotnych powinny być wspierane technologią teleinformatyczną, która pozwala na bardziej skuteczne interwencje populacyjne.

Budowanie potencjału zdrowotnego społeczeństwa wymaga współpracy systemu opieki zdrowotnej ze wszystkimi sektorami życia społecznego odpowiedzialnymi za zdrowie.

 

Czytaj więcej

Reorientacja w zdrowiu

Reorientacja w zdrowiu

Reorientacja w zdrowiu

W XXI wieku niezdrowy styl życia, określany mianem kryzysu zdrowotnego, odpowiedzialny jest za główną przyczynę przedwczesnych zgonów. Koszty ponoszone na leczenie chorób, będących konsekwencją niezdrowego stylu życia, stanowią połowę wszystkich kosztów związanych z opieką zdrowotną, a straty ponoszone z tego tytułu przez gospodarkę są dwukrotnie wyższe.

Żaden system ochrony zdrowia nie będzie w stanie sprostać rosnącym potrzebom zdrowotnym ludności bez dokonanie głębokich zmian w społecznej świadomości postrzegania i rozumienia zdrowia (health literacy). Działania związane z edukacją dotyczącą umiejętności odczytywania wpływu na zdrowie różnych obszarów życia człowieka i kształtowanie na tej podstawie zdrowego stylu życia stanowią największą szansę na budowanie społeczeństwa ludzi zdrowych. Służba zdrowia powinna z równą siłą angażować się w działania związane z przywracaniem zdrowia (leczenie chorób) jak i działania służące pomnażaniu i ochronie zdrowia (promocja zdrowia).

Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę na konieczność dokonania reorientacji w polityce zdrowotnej w kierunku działań promujących zdrowie, prowadzenia i wspierania edukacji prozdrowotnej oraz badań epidemiologicznych monitorujących stan zdrowotności.

 

Czytaj więcej

Programy Zdrowotne 2.0

Programy Zdrowotne 2.0

Programy Zdrowotne 2.0

Narzędzia informatyczne umożliwiające aktywne uczestnictwo użytkownika w procesie diagnostycznym, czego efektem jest tworzony na miarę potrzeb zdrowotnych indywidualny plan postępowania zdrowotnego można nazwać mianem nowoczesnej interwencji zdrowotnej. Dobry program zdrowotny, to program dotyczący rzeczywistego problemu zdrowotnego, właściwie wybranej grupy docelowej, wobec której stosuje się skuteczne metody oddziaływania, w tym nowe technologie.

 

Czytaj więcej